The Pennsylvania Elks State Association

2017-2018 Soccer Shoot Committee

 

Garry A. Cox, Chairman (Elaine)

Canonsburg Lodge 846 (SW)

1989 Smith Creek Rd, Waynesburg, PA 15370

724-627-5759

 

Harry Schlegel Vice Chair West

Oakmont Lodge 1668 (W)

125 Winchester Dr, Pittsburgh PA 15239

412-793-5247

 

Tom Novitski Vice Chair East

Bridgeport Lodge 714 (SE)

557 Hansen Rd, King of Prussia PA 19406

 

Kyle Bennet

Sayre Lodge 1148 (NE)

 

 

David M Moore

Titusville Lodge 264 (NW)

719 Stone Springhouse Rd, Titusville Pa 16354

814-827-1549

 

Kathy Kendall

Hanover Lodge 763 (SC)

 

 

Don Amareld

Bristol Lodge 970 (SE)

PO Box 633, Levittown, Pa 19058

215-630-6649

 

Richard Raible (Deborah)

Wilkins Lodge 577 (WC)

681 Highland Ave, Wilkins Twp, Pa 15145

42-680-7089

 

2017-2018 State Soccer Shoot Results

 

   Girls                                                                       U-8 Division                                                        Boys

  1. Ali Joyce                              W                                                                                                            1. Henry Domasky           SW
  2. Avianna Gibbs                   WC                                                                                                         2. Hayden Bartlow           NE
  3. Makenzee Pento              SW                                                                                                         3. Cole Tomaine                WC
  4. Zemira Singer                    SC                                                                                                           4. Nathan Gaynor            SE
  5. Anneliese Charles            NW                                                                                                        5. Gabriel Moseman       SC
  6. Madison Abbott               SE                                                                                                           6. Dalton Knapp                NW
  7. Brielle Mayo                       NE                                                                                                          7. Beaiu Hunter                 WC
  8. Savanna Albright              NC                                                                                                          8. Jacob Schellenburg     NC

 

                                                                                        U-10 Division

  1. Addison Westbrook        NE                                                                                                          1. Coleman Knapp           NW
  2. Megan Mehall                   SW                                                                                                         2. Caden Zoller                  W
  3. Alena Cofied                      SE                                                                                                           3. Brayden Ramsey         SC
  4. Sierra Albright                   NC                                                                                                          4. Tanner Bruzda              SW
  5. Rylie Loughran                  W                                                                                                            5. Garrett Cherpak          W
  6. Makayley Shafer              SC                                                                                                           6. Wade Habovick            NC
  7. Caylee Henderson           NW                                                                                                       
  8. Rebekah Kleiber               WC

 

                                                                                                U- 12 Division

1.     Gabrielle Fabery              SW                                                                                                         1. Kahale Burns                 NC

2.     Gia Babilon                        W                                                                                                            2. Tobis McGarvey          SC

3.     Diavanni Alvarez              SE                                                                                                           3. Dominick Doan             SE

4.     Caitlin Nordin                   NW                                                                                                        4. Carson Whitling            NW

5.     Claire Shoemaker           NE                                                                                                          5. Kasey Stanton              SW

6.     Seira Wolfe                        SC                                                                                                           6. Andrew Johnston       W

7.     Chelse Bulger                    WC                                                                                                         7. Tom Anstigg                  WC

 

                                                                               U-14 Division

1.    Megan Fix                         SC                                                                                                           1. Reece Henderson       NW

2.    Emma Van Orden           W                                                                                                            2. Brandon Kuhn              NE

3.    Haily Yard                          NW                                                                                                        3. Bronson Early                SC

4.    Makenna Williams         WC                                                                                                         4. Thomas Marzina          W

5.    Kaylee Keys                      SW                                                                                                         5. Luke Jordan                   WC

6.                                                                                                                                                                  6. Zanner Anderson        SW

7.                                                                                                                                                                  7. Nichols Houmas           SE

                                                                                                                                                                                                                                           

                                                                              High Scorer

Addison Westbrook  (53)                                                                                                            Coleman Knapp  (53)     

 

Pictures from Mid Atlantic Shoot